Nabeul. Hotele w Nabeul. Wspaniałe wakacje!

Last minute do hoteli w Nebeul są to zawsze tanie wczasy! Wakacje w Tunezji z piaszczystymi plażami!

Zabytki i rozrywki w Nabeul

Miejscowość Nabeul położona jest na półwyspie Bon, który charakteryzuje się bujną roślinnością oraz gajami pomarańczowymi i winnicami. To centrum wyrobu tunezyjskiej ceramiki, którą można tutaj spotkać na każdym kroku.

Nabeul ma doskonałą lokalizację. Blisko stąd do Hammametu, Sousse i Monastiru oraz do stolicy kraju. Nabeul jest więc świetną bazą wypadową do dalszego zwiedzania. Miejscowość wyróżnia się przepięknymi, piaszczystymi plażami i niezwykłym turkusem morza!

W Nabeul warto zobaczyć stare centrum miasta z meczetem oraz medyną z licznymi kawiarenkami, sklepikami z ceramiką oraz innymi pamiątkami. W piątki odbywają się tutaj tradycyjne targi, na których kupić można mnóstwo rzeczy i pamiątek.

Inną atrakcją miasta jest Muzeum Sztuki i Tradycji, w którym znaleźć można wyroby garncarskie, zobaczyć hafty i inne dzieła mistrzów z Nabeul. W kwietniu, w mieście odbywa się Festiwal Kwiatu Pomarańczy.

W okolicy Nabeul godnym polecenia miejscem jest Kerkouane. Miejsce to wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przejdź do galerii.Przejdź do galerii.Przejdź do galerii.